Oglunun mercedes parasını kim verdi
Tarih: 30.06.2015 Saat: 02:08
Konu: Partimiz MHP


Oglunun mercedes parasını kim verdiMHP'li Vural, Gökçek’in oglunun Mercedes parasının kim tarafından ödendigini sordu

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP’nin Afyon Belediye başkanı ve eski il başkanı Burhanettin Çoban hakkında ihaleye fesat karıştırmak suçlamasıyla Okyanus operasyonu kapsamında dava açıldıgını belirterek, “Cigeri kediye teslim etmek konusunda bir kararlılık var” dedi. Vural, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oglunun Kasım 2008’den bu yana kullandıgı Mercedes marka otomobilin satışının Ocak ayında yapıldıgını belirterek, “Mercedesin parasını kim ödemiştir?” sorusunu yöneltti.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan’la birlikte Meclis’te düzenledigi basın toplantısında, AKP’nin Afyon belediye başkan adayı Avukat Burhanettin Çoban’la ilgili iddialarda bulundu. Vural, AKP’li aday Çoban’la ilgili Okyanus Operasyonu kapsamında “Suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettigi, suç örgütü lideri Nusret Argun’a ait şirketin Afyon merkez ve baglı ilçelerinde faaliyet gösteren saglık kuruluşlarının ihalelerini alabilmesi amacı ile saglık Müdürü Hasan Hüsnü Eren ve Devlet Hastanesi Başhekimi Müşteba Sevil ile şirket yetkilileri arasında ittifak oluşturdugu, ihaleye ait şartnamenin örgüt liderine ait firmayı işaret edecek şekilde hazırlanmasını sagladıgı ve suç örgütü ile birlikte ortak hareket ederek çıkar saglamaya çalıştıgı” iddiasıyla ceza davası açıldıgını bildirdi. Toplantıda, Çoban hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılıgınca düzenlenen iddianameyi basın mensuplarına dagıtan Vural, “Başbakan Burhanettin Çoban’un bu maharetlerini görerek, sicili uygun oldugu için Afyon’a belediye başkanı yapmak istiyor herhalde. Cigeri kediye teslim etmek konusunda bir kararlılıkları var” diye konuştu.

-“İŞ TAKİPÇİLİĞİNİN RESMİ BELGESİ”-

Vural basın toplantısında, Çoban’ın, davalı vekili olarak, AKP il yöneticisi Mehmet Aytay hakkında Afyon 1’nci Asliye Hukuk Hakimligi’ne sundugu bir sözleşme örnegini de gazetecilere dagıttı. Sözleşmede ise Yıltaş ile Afelsan şirketleri arasındaki bir satış işleminden bahsedilirken şöyle deniliyor:

“DSİ 9’ncu Bölge Müdürlügü Kuzuova pompaj sulaması 1’nci kısım inşaatı P20 pompa istasyonu işini yürütmekte olan yüklenici firma Yıltaş şirketinin idareye sunmuş oldugu, 64 nolu hak ediş raporunun ödemesinin yüklenici firmaya yapılmasının temini hususunda, yine 2004 yılı içinde iş için çıkmış olan yaklaşık iki trilyon TL tutarında bulunan ek ödenek ile ilgili olarak yapmış oldugu diger işler için hazırlanacak hak ediş raporunun idareye Yıltaş tarafından 27.12.2004 tarihine kadar sunulması halinde bu hak ediş tutarının idare tarafından Yıltaş firmasına ödenmesi hususunda, Ayrıca 31 Mayıs 2005 tarihine kadar tamamlanması gereken bu işin yapımı süresi içerisinde, Yıltaş firmasının kendi kusuruna dayalı olmayan fakat idare tarafından ortaya çıkarılabilecek güçlük ve zorluklar nedeniyle dogacak ihtilafların giderilmesi hususlarında, Afelsan firması sahiplerinden ve yöneticilerinden Mehmet Aytay elinden gelen gayreti azami derecede gösterecek, idarede tanıdıkları kişilerle gerekli diyalogların teminine yardımcı olacaktır.”

Vural, sözkonusu sözleşmeyi “iş takipçiliginin resmi belgesi” olarak nitelendirirken, “Bu belge Afyon’un kimlere teslim edildigini gösteriyor” dedi.

-AKCAN: BAŞBAKAN OKYANUS OPERASYONUNU BİLE BİLE ADAY YAPTI-

MHP Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan da, Başbakan Erdogan’ın mitinglerde “yolsuzlukların üzerine gidiyoruz” dedigini hatırlatarak “Yolsuzlukların üzerine gidiyoruz lafını agzından düşünmeyen bir başbakan Okyanus operasyonunu ve Burhanettin Çoban hakkında bu operasyon kapsamında dava açıldıgını biliyor olmasına ragmen adaylıgında ısrar etti. Yolsuzluk yaptıgı belgelenen bir kişiyi aday yapmaktan çekinmedi. Yolsuzlukla mücadele lafla olmaz icraatla olur. Yolsuzlukla mücadele adı altında yolsuzluga batmış bir iktidarla karşı karşıyayız” diye konuştu.

-“GÖKÇEK’İN OĞLUNUN MERCEDESİNİN PARASINI KİM ÖDEDİ?”-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oglunun mercedesinin parasının kim tarafından ödendigini de sordu. Vural, Gökçek’in oglunun kullandıgı “06 BL 9681 plakalı” Mercedes marka otomobile Kasım 2008’den beri binmesine ragmen satış işleminin Ocak ayında yapıldıgını belirtirken, Afyon Milletvekili Akcan da “Mercedesin sahibinin Ankarasporla ilişkisi var mı?” sorusunu yöneltti. Gökçek’in oglunun kullandıgı mercedesin ise Ankaraspor Genel Menejeri Mehmet Şen’e ait oldugu ögrenildi.

-DTP’YE TEPKİ-

Vural basın toplantısında bir soru üzerine DTP eşbaşkanı Emine Ayna’nın Genelkurmay Başkanlıgı’nın, “Meclis’te Kürtçe konuşmayla” ilgili yaptıgı açıklamaya yönelik “Genelkurmay siyasete karışmasın” şeklindeki sözlerini degerlendirdi. Anayasa ve kanunların herkesi ilgilendirdigini, kurumların ve siyasetçilerin fikir beyanını tabii görmek gerektigini dile getiren Vural, “Tabii olmayan bu devletin, milletin dilini bozmaktır” dedi.


Kaynak: http://www.ulkudasim.net
Pencereyi Kapat