Bugun...
MHP GENEL BAŞKAN ADAYLARIMIZ VE DÜŞÜNCELERİM


SELAHATTİN DOĞAN
 
 

Rahmetli Başbuğumuz ile heyecanlanır, onu gördüğümüzde BAŞBUĞ TÜRKEŞ sloganı atar, yeri göğü inletirdik. Türk milliyetçiliğini siyasi organizasyon haline getirmiş, ülkücülük denen bir kavrama dünyevi ve uhrevi yukler yüklemiş Vatanı ve milleti için canını veren, gazi olan, işkence gören, zindanlara atılan ama yinede devletine küsmeyen bir neslin yetişmesini sağlamıştı. Cumhuriyet tarihi yazılırken Alparslan Türkeş ve ülkücüler sayfalar tutacak fedakarlıklara imzalarını attıklarını, altın harflerle yazılacaktır.. İkinci kurtuluş savaşının kuvay-ı milliyecileri oldugu daha net anlaşılacaktır.
 
Başbugumuzun vefatından sonra onun makamına gelen sayın genel başkanda o heyecanı bulamadık. Onu gördüğümüz zaman ön tarafdan üç beş gencimiz devletin başına devlet gelecek diye slogan atarken arka sıralardaki bizler gençlerin sloganlarına iştirak edemedik. Başbuğumuzun makamı ülkücülerin için kutsal bir yer oldugundan, oraya oturan kişiden belki çok büyük beklentilerimiz olduğundan, hayal kırıklıklarınıda çok sık yaşadık. 18 yıldırda Devletin başına devleti getiremedik.
 
Bugüne geldiğimizde MHP de değişim isteniyor. Değişim rüzgarları çok sert esiyor. Ön plana çıkan genel başkan adaylarını medyadan takip etmeye çalışıyoruz. Hepsi birbirinden kıymetli kişiler. Hepsinin ortak söylemi biz genel başkanlığı devlet beyden daha iyi yaparız demeleridir.
 
Devlet beyden farklı olarak ne yapacaksınız sorusuna da hiç biri cevap veremiyor.
 
Sayın Meral Akşener ülkücülerin ablası olması iffet abidesi biri olması.. ülkücüler tarafından çok seviliyor. Beden dili ve konuşmaları ile gönülleri feth ediyor. Hepimiz onu çok seviyoruz. Onun DYP de siyaset yapması, AKpartinin kurulmasında yer alması veya cemaat destekliyormuş algısı ötesinde niye genel başkan olmasın diyen ülküdaşlarımız var. Peki fark yaratabilirmi? Projeleri neler ? MHP yi nasıl yönetecek? Tüm buna benzer sorulara cevap vermiş değil. Talip olduğu makam DYP veya AKparti genel başkanlık makamı olsa yapabilir intibası veriyor.. Lakin talip olduğu makam BAŞBUGUMUZUN makamıdır… MHP içinde her mevki ve makamı yapabilecek yetenekde ama bana göre BAŞBUĞUMUZUN makamına uygun birisi değildir.
 
Sayın Koray Aydın ülkücüler ağabeyi arkadaşıdır. Çizgisinde hiçbir kırıklığı yoktur. Ülkücüdür. Bakanlık sırasında yüce divana gitmesi MHP ye çok yara açmıştı. Alnının akıyla ordan çıkıp aklanması hepimizi memnun etmiştir. Bir kaç sefer, Genel başkanlığa aday olması sonra onu destekleyenlere sahip çıkmadığı söylenmesi acaba devlet bey tarafındanmı çıkartılıyor imajı yakasına yapışmıştır. Muhalefeti organize edeceği yerde ,Meclis başkan vekili olması ülkücülerde hep acaba sorusu yaratmıştır. Şahsım olarak ben Koray beyi çok severim. Parti içinde her görevide layıkı ile yerine getireceğine eminim hatda iş adamı olarak iş adamlarının başına gecebileceğini ve yürüteceğinede biliyorum.. Lakin talip olduğu makam BAŞBUĞUMUZUN makamıdır. Benim şahsi görüşüm Başbuğumuzun makamını uygun olmadığıdır.
 
Sayın Sinan Oğan kardeşimiz çok akıllı, iyi yetişmiş MHP nin ihtiyacı olan bir strateji uzmanıdır. Sayın Ümit Özdağ ayarında yetkin bir kardeşimizdir. Bir dönem milletvekilli yapmıştır. Bu dönemde MHP yi nasıl tanıdı ne kadar tanıdı bilemiyorum… MHP de her göreve layık bir kardeşimizdir. KGB ajanlığı, petrol şirtketleri ilede bir bağı olduğuna inanmıyorum. Çok da seviyoruz kendisini.. Lakin aday olduğu makam BAŞBUĞUMUZUN makamı olduğunu bu makama uygun olmadığını düşünüyorum.
 
Adı geçen diğer adayları kamuoyu gibi bende çok tanımıyorum. Ön plana çıktıklarında tanıma imkanı bulur onlar hakkındaki görüşlerimi söylerim.
 
MHP genel başkanlığına aday olacağını açıklayan bu üç kardeşimiz bizim için çok kıymetlidir. Bilgi ve yetenekleri itibari ile sayın Devlet Bahçeliden farklı nasıl bir çalışma yapıp MHP yi tek başına iktidara getireceklerini öğrenmiş değiliz. Bu halleri ile mevcut sayın genel başkanı geçecek ondan farklı olacak bir ozellikleri olmadıklarını gözlemlıyoruz..
 
Peki bu üç aday beğenmiyorsun senin adayın kim diyeceksiniz…
 
Bugün için hareketimizin içinde kendini net ortaya koymuş az kişilerden biriyim.Benim tarafım bellidir…Benim MHP genel başkan adayım sayın Muharrem Şemsektir. Kendisi adaylık konusunda bir açıklama yapmamıştır. Süreç hakkında açıklama yapmış, kurultayın toplanmasını, kıymetli delegelerimizin en iyi kararı vereceğini söylemiştir.
 
Neden sayın Muharrem Şemsek?
 
Sayın Muharrem Şemsekin farkı şudur. Kendisi MHP ve ÜLKÜ OCAKLARI kurucularından ve yöneticiliğini yapmış TÜRK BİLGESİDİR. Her zaman Başbuğumuzun emrinde çalışmış, siyasi çizgisinde hiçbir kırıklık yaşamamıştır. ÜLKÜCÜDÜR.onun içinde Ülkücülerle birlikde MHP yi yöneteceğini biliyoruz. ATATÜRK - ALPARSLAN TÜRKEŞ - MUHARREM ŞEMSEK çizgisi vardır. Bu çizgi MHP yi iktidara taşıyacak bir çizgidir. Dokuz ışıkcı, gelişmeden yana yeniliğe açık bir kişiliktir.
 
Hareketin gazisi,Ülkücüleri ağabeyidir.MHP nin başında ülkücülerin olmasını, ülkemizi ülkücülerin yönetmesini isteyen bilgili donanımlı bir ülkücüdür. Onun bu yüksek vasıflarını bilenler onu VATAN hainleri tarafından vurulması ile tekerlekli sandalyede olmasının genel başkanlığa engel olduğunu dedikodu şeklinde yayıyorlar. Ülkemizde sekiz milyon engelli vardır. Sayın Muharrem Şemsek Ülkücü olduğu için vurulmuş, tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştur. Kafası çalışan, halen her gün sabah bürosuna gelip akşam evine dönen ülkücülere ve vatana hizmet etmeye devam eden yılmayan, yıkılmayan bir ülkücüdür.
 
Başbuğumuzdan sonra o makamı dolduracak ve liyakatla MHP yi yönetecek tek kişidir.
 
Başbuğumuzdan sonra Ülkücüleri heyecanlandıran hep bir ağızdan şemsek nerede ise biz oradayız diyebildiğimiz ülkücüdür. Başbakan ŞEMSEK sloganı atabileceğimiz ve başbakanlık makamının hakkını verebilecek olan ülkücüdür.
 
Onun tekerlekli sandalyede olması onun çalışmasına ve ülkücü hareketi iktidara taşımasına engel değildir…
 
Bana göre KURULTAY toplanmalıdır. ÜLKÜCÜLER karar vermelidir. Sayın Muharrem ŞEMSEKDE, BAŞBUĞUMUZUN makamına aday olmalıdır. Buradan da tekrar TÜRK BİLGESİNE, ÜLKÜCÜLERİN AĞABEYİNE, HAREKETİN GAZİSİNE sesleniyorum.
 
Hareketin gazisi ÜLKÜCÜLER SENİ İSTİYOR.


Bu yazı 879 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI