Bugun...
ÇÖZÜM HER GÜN MUSALLA TAŞINDA


FİKRİ ATILBAZ
 
 

Ülke her gün gelen şehit haberleriyle yanacak. Yürekler kavrulacak, 7 Hazirandan önceki AKP iktidarsız iktidarı Başbakan Davutoğlu denetiminde devam edecek, son tahlilde AKP-HDP ortaklığıyla seçime gidilme yoluna girilecek ve bu ortamdan MHP suçlu çıkarılarak, önümüzdeki seçimde MHP'den gayrı herkes oyunu arttırarak çıkacak. Bu yorumu yapan Gargamel kafalılara 'Hay aklınıza' diyerek kargalar gülmekten düşer ölür.
 
'Her şeye hayır diyor' diyen Kılıçdaroğlu'na ve onun gibi düşünen herkese açık bir şekilde söylüyoruz Milliyetçi Hareketin Lideri Devlet Bahçeli, gaflete, delalete ve ihanete asla evet demez. Sen yanından ayrılmadığın PKK demek olan HDP'yle aynı blok içinde olmayı kendine yedirebilirsin, onlarla içli dışlı olmakta hiçbir mahzur görmeye bilirsin; ancak bu durum önce ülkem ve milletim diyen Milliyetçi Hareket için ihanet noktasında değerlendirilir. Çünkü Türk düşmanları, Türkiye'yi özerk bölgelere ayırarak bölmeye çalışan herkes Milliyetçi Ülkücü Hareketin düşmanıdır.
 
Lider Bahçeli evet demiyormuş. Kime evet diyecekti bölücülerin payandası olalım diyen Yeni CHP'ye mi, yoksa bölücülerle kucak kucağa oturup, 'bir dargın bir barışık' oyununu oynayan, Milliyetçi Hareketin şartlarına karşı çıkan Dolmabahçe goygoycusu AKP'ye mi?
 
Milliyetçi Hareketi suçlayan herkese, içine düştükleri durumdan kurtulmak için, acziyetle durmadan MHP'ye çatan diğer üç partiye sesleniyorum, haykırıyorum: Bu iftiralarınızdan vazgeçin! Yuvarlak hesap üçünüzün oyunu topladığımızda yüzde 80'i buluyor. Elinizi tutan mı oldu arkadaş? Kursaydınız hükümetinizi. 40 saat Yeni CHP'yle ne konuştunuz, fasulyenin faydalarını mı? Açıklayın!
 
Şimdi milletvekillerine teklif yapacağız diyorlar. Amaç, kurulacak olan seçim hükümetini AKP-HDP seçim hükümeti olarak değil de, milletvekillerinden kurulu hükümet olmaya getiriyorlar ama yemezler. Siz AKP olarak, önümüzdeki seçime öz yönetim hakkı meşrudur diyerek anayasal bir suç işleyen HDP ile birlikte gireceksiniz.
 
Her haliyle HDP aşkından ölen, onlarla bebek katilinin posterleri, çaputları altında yürümeyi demokrasinin gereği olarak gören Yeni CHP bile HDP'yle yan yana gelmemek için bu seçim hükümetine girmezken AKP ve HDP bu seçimden nasıl olacak da başarılı çıkacak?
 
İki ay içinde göstermelik olarak PKK her zaman yaptığı gibi ateşkes ilan etse, AKP seçim uğruna bu yalana inanıp güle oynaya seçime gitse de önümüzdeki sandığın dibini boylayacaklardır. Yeni CHP son anda bu ortaklığa girmekten kaçınmakla 2 ay sonra yapılacak seçimde hüsrana uğramaktan kurtulacağını sanıyorsa çok yanılıyor demektir. AKP'yle birlikte ülkenin 35 gününü hiç eden Yeni CHP için hüsran kaçınılmazdır.
 
Çözümü bitirmeye yanaşmayıp, buzdolabına koyan, hükümetin kurulmaması için MHP'yi suçlayan AKP ve diğer çözümcüler, çözüm hemen her gün musalla taşına konan tabutla beraber önümüze konuyor. Sizde kalkmış çözümü buzdolabına koyduk diyorsunuz.
 
Hepiniz yaptıklarınıza dikkat edin, yalanı dolanı bırakın açıkça konuşun. Amasız diyerek PKK'nın özerkleşmesine ses çıkarmayan ve öz yönetimi savunan HDP'yle ortak olunmaz; lakin siz oldunuz. Şimdi de sandıkta dip altı olmayı göze almalısınız. Bu kez de, 'Hepimiz kardeşiz' şarkısıyla beraber bir başka bahara patlaması için çözümü buzdolabından çıkarıp Belki yeniden Dolmabahçe sarayında, belki de başka bir sarayda çözüm masasını kurarsınız.
 
Tabi ömrünüz yeterse…
 
Sağlıcakla kalın!


Bu yazı 558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI