Bugun...


Manisa ÜİD İl Başkanı Öner’in 1 Mayıs Basın Açıklaması
Ülkücü İşçiler Derneği Manisa İl Başkanı Murat Öner, Dernek binasında yaptığı basın açıklamasıyla, 1 Mayıs işçi bayramını kutladı.

Manisa ÜİD İl Başkanı Öner’in 1 Mayıs Basın Açıklaması

Reklam

Basın açıklamasına; Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Murat Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Dernek Üyeleri katıldı

 

Manisa İl Başkanı Öner yaptığı basın açıklamasında; “Emeğiyle hayatını kazanan, alın teriyle geçimini temin eden ve milletçe elde ettiğimiz toplam milli gelire büyük katkılar sağlayan milyonlarca çalışanımızın gururla idrak ettikleri anlamlı bir günün içindeyiz. Ülkemizin kalkınmasında, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri ve emeğinin büyük bir katkısı bunmaktadır.

Gün geçtikçe zorlaşan, işçi haklarını savunan kuruluşların etkisizleştirilmeye çalışması,  taşeronlaşma yolu ile işçileri köleleştirme, açlık sınırının altında çalıştırma düşüncesi, işçilerin aleyhine alınan kararlar, kazanılmış hakların işçilerin elinden alınması, iş güvenliği konusunda yeteri kadar çalışmaların olmaması, işçinin güvenliği olan kıdem tazminatının kaldırılmasıyla ilgili yapılan çalışmalar, bizleri ziyadesiyle üzmektedir.
Emekçi kardeşlerimizin sorumlu temsilcileri olarak çalışma yaşamlarının daha iyi seviyelere ulaşması için hep birlikte gayret göstermeli, iş sağlığı ve iş güvenliğinin her şeyden önce bir hak ve sorumluluğunu hatırlamalıyız.  İş sağlığı ve iş güvenliği konusunda yaptırım gücü yüksek yeni kararlar alınmalı ve mutlaka uygulanmalıdır.  

Ne yazık ki sözde işçi temsilcisi sarı sendikalar, yandaş taşeron ve işveren yetkilileri arasındaki danışıklı dövüşle askeri ücret ve toplu iş sözleşmeleri konusunda işçilerimizin hakları masalarda yok olmaktadır.  Bu durum insani ve ahlaki olmaktan çok uzaktadır.
Hükümetin bu konuda yaptırımı olmalıdır. Geçici işçi statüsünde çalışan işçilerimizin de kaideye bağlanmadan kadroya alınması şarttır. Bu konuda mücadelemiz sürecektir. Ülkücü İşçiler Derneği olarak her zaman işçilerimizin, emekçilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Tüm işverenler,  resmi kurumlar, yöneticiler ve çalışanlar iş birliği ile güvenli ve sağlıklı çalışma koşulları yaratmalıyız.

Ülkücü İşçiler Derneği olarak il ve ilçe teşkilatlarımız ve yüz binlerce üyelerimizle her zaman olduğu gibi bilge Liderimiz Sn: Dr. Devlet Bahçeli bey efendinin emrinde olduğumuzu bildiririz. İnsan hayatında en yüce değer olan emeğin alın terinin, üreterek çalışma gücünün kutlandığı bugünde tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs emek ve dayanışma gününün kutlar, alın teriyle helal kazancın peşinde olan milyonlarca Türk işçisinin hak ettikleri değerlerin görmesini, sosyal ve ekonomik haklardan koşulsuz faydalanmalarının sağlanması, emekçilerimizin daha iyi çalışma ve yaşam koşullarına ulaşmalarını dileriz.
Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin.”Şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
Kaynak: Halit OKAR/Manisa ÜİD Basın Sorumlusu
Yayınlama: Ahmet İLTER/ÜLKÜDAŞIMHABER VİDEOSU

Kaynak: Halit OKAR/Manisa ÜİD Basın Sorumlusu

Editör: Ahmet İLTER/ÜLKÜDAŞIM

Bu haber 142 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI