Bugun...


Başkan Sayar; Turgutlumuzun düşman işgalinden Kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutlarım.
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Başkanı Orhan SAYAR, İlçe’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95.Yıldönümüyle İlgili Kutlama Mesajı Yayınladı.

Başkan Sayar; Turgutlumuzun düşman işgalinden Kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutlarım.

Reklam

Başkan SAYAR yayımladığı kutlama mesajında; “29 Mayıs 1919'dan 7 Eylül 1922 tarihine kadar 28 ay düşman işgali altında kalan İlçemiz, bu süreç içersinde düşman mezalimine maruz kalarak uygulanan baskı rejiminde sıkıntılı günler geçirmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türk Ordusu 95 yıl önce bugün Turgutlu’yu düşman işgalinden kurtarmıştır.

Bu irade necip Türk milletinin yüksek iradesidir. Bugünlere gelmemizi sağlayan, gözünü kırpmadan vatan için canını veren başta Aziz Şehitlerimiz olmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını rahmetle, şükranla anıyorum. Ezanlarımız susmuyorsa, Ay Yıldızlı Al Bayrağımız yurdumuzun dört biryanında dalgalanıyorsa bu’da Aziz Şehitlerimizin sayesindedir. Bu duygu ve düşüncelerle Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutlarım.” Şeklinde yazılı açıklamada bulundu. 
Kaynak: Ahmet İLTER/Ülküdaşım

Editör: Ahmet İLTER/Ülküdaşım

Bu haber 127 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI