Bugun...


Başbuğ ve Şehitler İçin Eller Semaya Kalktı
Hakka yürüyüşünün 19’cu sene-i devriyesinde, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, Türk dünyasında ve yurdun dört biryanında olduğu gibi, Turgutlu’da da Dua ve Hayırlarla yad edildi.

Başbuğ ve Şehitler İçin Eller Semaya Kalktı

Reklam

            Gün boyu devam eden anma etkiliğinde, misafirlere ayran-pilav ikramı yapılırken, emekli din görevlisi Halil TURKUT tarafından okunulan dua ile eller semaya Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ve ŞEHİTLER için kalktı.

 

Turgutlu Belediyesi karşısında bulunan saat kulesi önünde saat 12:00’da başlayan anma etkinliğine, Turgutlu Belediye Başkanı Av.Turgay ŞİRİN, Belediye Başkan Yardımcısı İskender TUNÇ, Turgutlu Belediye Başkan Vekili Ayhan ÇELİKDOĞAN, Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü İbrahim KUTAR, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet KÖKTOPÇU ve Yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu Kadın Kolları Başkanı Rahime ERASLAN ve Yönetimi, Turgutlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Vekili Musa AYDIN ve Yönetimi, Ülkücü İşçiler Derneği Turgutlu Şube Başkanı Ramazan KILINÇ ve Yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)23.Dönem Manisa Milletvekili Ahmet ORHAN, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu eski İlçe Teşkilat Başkanı Şener SERBES, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) eski İl Genel Meclis Üyesi Halil TURKUT, Turgutlu eski Belediye Başkanları Yasin HOŞBİLGİN, Yunus ERKAN, Urganlı eski Belediye Başkanı Halil DAŞKAN, Turgutlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı eski Başkanları Mehmet CANTEZ, Abdullah CEYLAN, Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneği eski Başkanları Orhan TAŞÇI, İbrahim AYVAZ, Turgutlu Zabıta Müdürü Bülent GÖKMEN, Turgutlu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın LENGER,  Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Önder PALA, Turgutlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Sorumlusu Murathan CAZ, Turgutlu Muhtarlar Derneği Başkanı Avni GÜREL, Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Gökhan YÖRÜYEN, Turgutlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin COŞKUN, Türk Yerel Hizmet-Sen Turgutlu İlçe Temsilcisi Mümin YÜREK, teşkilat mensupları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.   

 

Anma etkinliğiyle ilgili olarak, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Turgutlu İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet KÖKTOPÇU yaptığı basın açıklamasında:  “Hayatını Türk-İslam Davasına , küfürle mücadeleye adamış bir Devlet adamı , bir Türk Milliyetçisiydi Başbuğ Alparslan Türkeş.. 80 yıllık ömrünü Türklüğe vakfetmiş, düşmanlarının ve rakiplerinin dahi takdir ettiği bir inanç ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmüştür. İşkencelerden, tehditlerden, ölümlerden yılmamış doğru bildiğini söylemekten bir an bile geri durmamıştır. Tüm Türk Dünyasını kendi şahsında bir çatı altında toplamış olan Başbuğumuz gönüllere işleyen bir Türk-İslam savaşçısıydı. Davamızın kuru bir siyasetten ibaret olmadığını her fırsatta haykıran, kızıl düşmanlara, bölücü hainlere korku salan başbuğumuz 19 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. 4 Nisan 1997'de tüm Türk Dünyasını yasa boğan ani bir ölümle aramızdan ayrılan Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i vefatının 19. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyor, davasının her daim takipçisi olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.”Dedi.

Ahmet İLTER/ÜLKÜŞADIM

 
Kaynak: Ahmet İLTER/ÜLKÜDAŞIM

Editör: Ahmet İLTER/ÜLKÜDAŞIM

Bu haber 244 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI