Bugun...


Akdeniz Üniversitesi'nde Türk Dünyası Sempozyumu
Akdeniz Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Topluluğu, Edebiyat Fakültesi Bumin Kağan Konferans Salonu'nda, Sovyet yönetimindeki Türk Devletlerinin bağımsızlıklarının 25. Yıldönümü ve 2016 Hoca Ahmed Yesevî yılı münasebetiyle Türk Dünyası Sempozyumu'nu gerçekleştirdi.

Akdeniz Üniversitesi'nde Türk Dünyası Sempozyumu

Reklam
Akdeniz Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Topluluğu, Edebiyat Fakültesi Bumin Kağan Konferans Salonu'nda, Sovyet yönetimindeki Türk Devletlerinin bağımsızlıklarının 25. Yıldönümü ve 2016 Hoca Ahmed Yesevî yılı münasebetiyle Türk Dünyası Sempozyumu'nu gerçekleştirdi.
 
Topluluk yöneticilerinin akademik bildiriler sunduğu programa çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı. Saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreter Yardımcısı ve Avrasya Araştırmaları Topluluğu Başkanı Mustafa Koçyegit şunları söyledi: 2016 UNESCO tarafından Yesevi Yılı ilan edildi ve bu kültür mirasımız açısından sevindirici bir gelişme. Türk gençliği olarak bu gelişmelerden memnuniyet duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu akademik çalışmalara tarihî ve kültürel mirasımızdan aldığımız güçle, hız kesmeden devam edeceğiz. Programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm topluluk yöneticilerine teşekkür ediyorum.
 
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Sayın Turan Şener'in oturum başkanlığını yaptığı ilk oturumda Mustafa Koçyegit, Mustafa Çokay'ın Hayatı ve Fikirleri başlıklı bildirisini; Gülsüm Bostan, Geçmişten Günümüze Kıbrıs / Yunanistan'ın Kıbrıs'taki Faaliyetleri konu başlıklı bildirisini sundu. Bildirilerin sunumundan sonra Sayın Turan Şener konuşmacılara belgelerini takdim ederken, Antalya İl Başkanı Sayın Alperen Tuğrul Küreşoğlu da Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Turan Şener'e plaketini takdim etti.
 
İki oturum şeklinde düzenlenen sempozyumun ikinci oturumunun oturum başkanlığını yapan Dr. Ayça Büyükyılmaz da, Sultan Galivey başlıklı bildirisini sunan Enes Parlayan'a, Dava Adamı Elçibey başlıklı bildirisini sunan Burcu Bostancı'ya ve Basmacı Hareketi başlıklı bildirisini sunan Fethi Öksüz'e belgelerini  takdim etti. Avrasya Araştırmaları Topluluğu Başkanı Mustafa Koçyegit'in Dr. Ayça Büyükyılmaz'a plaketini takdim etmesiyle son bulan etkinliğe yoğun katılım olduğu gözlendi. Akademisyenler ve öğrenciler salondan ayrılırken oldukça verimli geçen sempozyumu düzenleyen Avrasya Araştırmaları Topluluğu'na teşekkürlerini ilettiler.Bu haber 296 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI